عيد اومد . بهار اومد . من از تو دورم

عيد مياد و بهار مياد و طبيعت چهره عوض ميکنه. شادابی و طراوت و زيبايی روی سر  شهرو روستا ميشينه . ......عيد بهانه ای ميشه برای شادی کردن. خوشحال بودن و حتی برای لحظه ای آرزو کردن.و چه جالبه بابانويل وسط باد و بوران و سرما مياد از لوله بخاريها توی خونه و ظاهرا کسی نميبينش..ولی عمو نوروز ما با گل و سنبلو صدای دهل و ناقاره و رقص مياد . شادی و خنده و مهربونی و دوستی تحفه است که ايرانيا صدها سال است در ايام نوروز بهم ميدهند. عيد فقط يه بهانه است که دلامونو از کدورتها بشوريم . و به ديدن هم بريم. و با بوسه ای همديگر رو بغل کنيم.

و خوبه اينم بدونيم که صدها ساله که اين نوروزمونو از دست تهاجم بيگانه در گوشه خونمون قايم کرديم . ضربات دشمن رو بجون خريديم ولی نوروزمون رو حفظ کرديم .

نوروز برگ هويت ما ايرانيهاست. ...خط فاصله ما با بيگانه ها. توی طول تاريخ تنها نوروز بوده که از غارت مغولها ...افغان....عربهای بيلياقت در امون مونده . خيلی از آثار کشورمون از دست رفت ولی نوروز هنوز بر جاست..

هروقت که مقابل اين وحشيها  مغلوب شديم . سفره کوچيک هفت سين رو باز کرديم  که در برابر دشمنامون حکم شناسنامه بوده برامون. و دعا کرديم

نوروز اسمی بيش نيست ولی  ايرانی را هميشه به سرچشمه هويت و اصالتش ميرسونه. و از شر دشمنا حفظ ميکنه

****************************

از ته دلم ميخوام که توی اين سال جديد هر کسی هر آرزوی معقولی که داره . بهش برسه. همه مريضهامون شفا بگيرن .

راستی فکر کرديد من برای نوروز چيزی نمينويسم .اومديد و تبريکاتونو توی متن قبلی گذاشتيد؟اصلا مگه امکان داره؟من ننويسم؟. عيد رو تبريک نگم؟

تا روز اول عيد . .. دنيای عاشقانه  ( دنيای تنهايی  - سابق )   من ۶ ماهه ميشه . و خيلی خوشحالم که تونستم توی اين مدت دوستای خوبی رو بيابم . البته بايد از منصور عزيز تشکر کنم که منو به دنيای مجازی وبلاگ نويسی هدايت کرد . و از اون به بعد بودن دوستای خوب ديگم ( منصور - رها - رامين - امير - دامون - و هومن عزيز) اين عزيزان خيلی برام زحمت کشيدن و من هميشه شرمنده لطفشون بودم. هر چند که هنوز هومن  خيلی برام زحمت ميکشه

از بابا عظيمی مهربون خودم بازم تشکر ميکنم . و ميگم که اگه به خاطر مشکلات فيزيکی نميتونم مرتب براتون پيام بزارم ولی بدونيد که خيلی بيشتر از بابای خودم دوستتون دارم . به همون دلايلی که خودتون ميدونيد. و احترام و علاقه ام به شماهر روز بيشتر ميشه

به همه دوستای خوبم ( مخصوصا بهرام) که الان دارن اين متنو ميخونن . تبريک ميگم اين عيد سعيد باستانيرو . و صميمانه ميبوسمتون (به چشم خواهری)

تا نوشته بعدی در سال جديد از حضورتون ميرم . راستی عيدی فراموش نشه لطفا

           فدای تو