15 راه رهایی از شکم

 
خوش‌هیکل بودن این روزها مترادف شده است با باریک‌اندام بودن و شکمی برآمده نداشتن. این مطلب، شما را با 15 تمرین ورزشی آشنا می‌کند که انجام روزانه آنها می‌تواند شما را به همین معنا خوش‌هیکل‌تر کند....


1.روی یک صندلی دسته‌دار بنشینید. 
ساعد دست‌های تان را روی دسته صندلی بگذارید. ران‌های‌تان را به هم بچسبانید و سعی کنید پاهای‌تان را حداقل 6 سانتی‌متر از سطح زمین بالاتر بیاورید. 10 ثانیه در این وضعیت بمانید و دوباره به حالت اول برگردید. شما باید این حرکت را از 5 مرتبه در روز شروع کنید و کم‌کم به 20 مرتبه در روز برسانید.
 
2.روی یک بالش به پشت دراز بکشید.
دستان خود را در امتداد بدن‌تان قرار دهید و پاهای‌تان را به هم بچسبانید. حالا سعی کنید که بدون استفاده از دست، پاهایتان را 15 تا 20 سانتی‌متر بالا بیاورید و حداقل 5 ثانیه در این وضعیت بمانید. این حرکت هم می‌تواند از 5 مرتبه در روز شروع ‌شود و به 20 تا 25 مرتبه هم برسد.

 
3.وقتی پیاده‌روی می‌کنید
، هنگام راه رفتن بدن خودتان را به سمت چپ و راست متمایل کنید. با این کار، هم شکم‌تان آب می‌شود و هم پهلوهای‌تان. 
4.از حلقه‌های ورزشی برای کوچک شدن شکم‌تان استفاده کنید.
شما می‌توانید در ابتدای کار، تنها روزی 2 دقیقه یا 50 بار حلقه بزنید و به مرور زمان حلقه زدن را تا 30 دقیقه هم ادامه دهید.
 
5.دراز و نشست 
یکی از موثرترین و ساده‌ترین ورزش‌هایی است که می‌تواند شکم را کوچک کند. پس به پشت روی زمین دراز بکشید. دست‌های‌تان را پشت گردن خود گره بزنید و هر چند بار که می‌توانید حرکت دراز و نشست را تکرار کنید و در روزهای بعد، دفعات تکرار حرکت را افزایش دهید.

 
6.هنگام پیاده‌روی، ضربه‌های سبک و آرامی را با انگشتان دست به شکم‌تان وارد کنید. 
این جوری تحرک ماهیچه‌های شکم خود را افزایش می‌دهید و باعث می‌شوید که آنها چربی بیشتری بسوزانند.
7.در طول روز شکم‌بندهای سفت و محکم را دور شکم خود ببندید.
 
8.همان‌طور که نشسته‌اید و مشغول کارهای روزمره‌تان (مثلا تماشای تلویزیون) هستید، با کف دست خیلی آهسته به شکم خود ضربه بزنید.
9.طناب زدن هم برای کوچک کردن شکم بسیار مفید است، به شرطی که شما حداقل روزی 50 مرتبه طناب بزنید.

10.زیاد یک جا ننشینید.
نشستن طولانی‌مدت باعث چاق شدن افراد می‌شود و این چاقی‌ها هم بیشتر در ناحیه ران پا و شکم رخ می‌دهد. شاید به همین خاطر باشد که بیشتر رانندگان شکم بزرگی دارند.
11.سرپا بایستید.
دو دمبل نیم تا دو کیلویی دست‌تان بگیرید و دست‌های‌تان را به حالت عمود با بدن‌تان قرار دهید. حدود 20 ثانیه در این حالت بمانید و بعد از 10 ثانیه استراحت این حرکت را دوباره انجام دهید. برای هر چه زودتر آب شدن شکم‌تان باید این حرکت را حداقل روزی 15 مرتبه انجام دهید و به مرور آن را به 30 مرتبه در روز هم برسانید.
 
12.به پشت دراز بکشید.
یک بالش کوچک زیر پاشنه پاهای‌تان قرار دهید و دست‌های‌تان را در راستای پهلو‌های‌تان روی زمین بگذارید. دوباره دو دمبل نیم تا دو کیلویی در دست بگیرید وسپس دست‌هایتان را به صورت صاف 10 سانتی‌متر از سطح زمین بالا بیاورید. 10 ثانیه در این حالت بمانید، 5 ثانیه استراحت کنید و این حرکت را حداقل 7 بار در روز انجام دهید.

 
13.سرپا بایستید.
دست‌های‌تان را کاملا از هم باز کنید و یک پای‌تان را از روی زمین بردارید و بدن‌تان را به سمت جلو و پای بلند شده‌تان را به سمت عقب متمایل کنید. چند ثانیه دراین وضعیت بمانید و در هر مرتبه تکرار، پای بلند شده‌تان را جابه‌جا کنید.

 
14.به پشت دراز بکشید.
دستان خود را پشت سرتان قلاب کنید و کمی سر و شانه‌های‌تان را به سمت جلو متمایل کنید. این حرکات را در حالی انجام دهید که پاهای‌تان به صورت عمود با بدن‌تان قرار دارند.

15.به پشت دراز بکشید. 
زانوهای‌تان را کمی خم کنید. دست‌های‌تان را پشت گردن‌تان قلاب کنید و سر و شانه‌های‌تان را تا وسط کمر به سمت جلو متمایل کنید.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ

/ 32 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرواز(رضا)

سلام دوست عزیز اینبار با آه و فغان آمده ام و منتظر تشریف فرمایی شما هستم [گل]

بابا عظیمی

اگه بجای 15 تا 100 تا هم راه مینوشتی بازم من شکمو شکمو هستم بس[تعجب][تعجب]

بابا عظیمی

منظورم از شکمو نه اینکه یه شکم گنده دارم[متفکر] بلکه شکمو غذا خوردن هستم و راهی هم نداره جز اینکه هی بخورم و بخورم و بخورم [گریه][گریه]

سهراب>مردي‌ازاعماق‌درياها

منو به دست من بكش به نام من گناه كن اگر من اشتباهتم هميشه اشتباه كن نگو به من گناه تو به پاي من حساب نيست كه از تو آرزوي من به جز همين عذاب نيست هنوز مي پرستمت هنوز ماه من تويي هنوز مومنم ببين تنها گناه من تويي آسمونت پر از ستاره ستاره هات هم پرفروغ [گل]

فائزه

نه در رفتن حركت بود نه درماندن سكوني. شاخه ها را از ريشه جدايي نبود و باد سخن چين با برگ ها رازي چنان نگفت كه بشايد. دوشيزه عشق من مادري بيگانه است و ستاره پر شتاب در گذرگاهي مايوس بر مداري جاودانه مي گردد.

فائزه

سلام فروغ جان خوبی؟ خوشی؟ این شکم عجب معضلی شده!! [لبخند][گل]