((قانون کامیون حمل زباله.))

 

روزی من با یک تاکسی به فرودگاه می رفتم. ما داشتیم در خط عبوری صحیح رانندگی می کردیم که ناگهان یک ماشین درست در جلوی ما از جای پارک بیرون پرید. راننده تاکسی ام محکم ترمز گرفت. ماشین سر خورد، و دقیقاً به فاصله چند سانتیمتر از ماشین دیگر متوقف شد!

راننده ماشین دیگر سرش را ناگهان برگرداند و شروع کرد به ما فریاد زدن. راننده تاکسی ام فقط لبخند زد و برای آن شخص دست تکان داد. و منظورم این است که او واقعاً دوستانه برخورد کرد.

بنابراین پرسیدم: ((چرا شما تنها آن رفتار را کردید؟ آن شخص نزدیک بود ماشین تان را از بین ببرد و ما رابه بیمارستان بفرستد!)) در آن هنگام بود که راننده تاکسی ام درسی را به من داد که اینک به آن می گویم:

((قانون کامیون حمل زباله.)) او توضیح داد که بسیاری از افراد مانند کامیون های حمل زباله هستند. آنها سرشار از آشغال،  ناکامی،  خشم، و ناامیدی در اطراف می گردند. وقتی آشغال در اعماق وجودشان  تلنبار می شود، آنها به جایی احتیاج دارند تا آن را تخلیه کنند و گاهی اوقات روی شما خالی می کنند.

به خودتان نگیرید. فقط لبخند بزنید، دست تکان بدهید، برایشان آرزوی خیر بکنید، و بروید.

آشغال های آنها را نگیرید و پخش کنید به افراد دیگر ی در سرکار، در منزل، یا توی خیابان ها.

حرف آخر این است که افراد موفق اجازه نمی دهند که کامیون های آشغال روزشان را بگیرند و خراب کنند.

زندگی خیلی کوتاه است که صبح با تأسف ها از خواب برخیزید،

از این رو.....

((افرادی را که با شما خوب رفتار می کنند

دوست داشته باشید.

برای آنهایی که رفتار مناسبی ندارند

دعا کنید.))

زندگی ده درصد چیزی است که شما می سازید و نود درصد نحوه برداشت شماست.

/ 6 نظر / 30 بازدید
فروغ

جیرجیرک به خرس گفت , دوست دارم .خرس گفت الان وقته خوابه زمستونیه بعدا صحبت میکنیم ,خرس رفت خوابید ولی نمدونست عمر جیرجیرک فقط 3 روزه

تارا_54

سلام عزیزترینم من هم با این دنیای لعنتی مشکل دارم .عالی نوشتی.

غفارصالحی

سلام فروع عزیز زیبا بود موفق باشی منتظر حضور گرم شما هستم

امیر مهدی

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلامت سعادت سیادت سُرور سَروری سبزی و سَرزندگی هفت سین سفره ی زندگیتان باد درسال جدید از خدا میخام بهترین آرزو هایت را بر آورده کنه خیلی دوست دارم وقتی سر سفره هفت سین وقتی قرآن رو میگیری دستت و میخوای با خدا حرف بزنی و بغزی میاد سراغت و نم اشک به چشمات جمع میشه و یه حسی خاصی بهت دست میده بگی اللهم عجل لولیک الفرج منو هم فراموشم نکن التماس دعا

داریوش

وبلاگ باحالی داری قشنگه مطالبی خوبی هم داریه اگه تونستی به وبلاگ من سر بزن مطمئن باش خوشت میاد